Unieważnianie emocji cz. 2 - jak radzić sobie z unieważnianiem emocji - podcast Marity Wozny

110. Unieważnianie emocji cz. 2 - Jak radzić sobie z unieważnianiem emocji

Autor: Marita Woźny
Opublikowany:  10 listopada 2023
Data ostatniej aktualizacji:  28 listopada 2023

Czy zdarza Ci się czuć, że to, co mówisz, jest kompletnie ignorowane, a Twoje emocje są unieważniane przez drugą osobę? Emocje wzbierają, a Ty czujesz się rozczarowany i zagubiony, nie wiedząc, czy może przesadzasz, czy też ktoś inny nie rozumie Twoich uczuć.

W tym odcinku przekształcimy te sytuacje z unieważnianiem emocji w możliwość zrozumienia siebie i swojego partnera. Rozważmy scenariusz, w którym Adam zbyt szybko odparł słowami „Nie przesadzaj" w odpowiedzi na skargi Magdy na swego szefa.

Pokażę Ci, jakie myśli i emocje towarzyszą nam w takich momentach oraz jakie są konsekwencje unieważniania uczuć. Dowiesz się, dlaczego tak często nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiej osoby i co możemy zrobić, aby naprawić ten problem.

Dowiedz się, dlaczego intencje i potrzeby są niewidoczne, ale mają ogromny wpływ na nasze reakcje. Zobaczysz, że proces myślowy zachodzi bardzo szybko, a skomplikowane przekonania i oceny prowadzą do emocjonalnych burz.

Nauczysz się, jak lepiej reagować na unieważnianie uczuć, zarówno swoje, jak i swojego partnera. Będziemy omawiać zdania, które nie naruszają granic drugiej osoby i pomagają w budowaniu zdrowych relacji.

Zachęcam Cię do odsłuchania kolejnego odcinka podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowiem Ci o tym, jakie są źródła unieważniania uczuć i jaki wpływ ma dzieciństwo na związek, jak skutecznie radzić sobie z unieważnianiem emocji w związkach i budować więź opartą na zrozumieniu i współczuciu.

Wysłuchaj na innych platformach:

Masz dość unieważniania Twoich emocji, bagatelizowania ich, zamiatania pod dywan? Dowiedz się, co możesz z tym zrobić - zapraszam Cię do webinaru „Nie przesadzaj... - Jak radzić sobie z unieważnianiem emocji".

Baner webinaru "Nie przesadzaj - jak radzić sobie z unieważnianiem emocji"

Jeśli podobał Ci się ten podcast, podziel się nim z innymi. Dziękuję 🙂
Marita Wozny - Blog Miedzy Parami
Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. 
Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu. Wiedza, którą dzielę się w moich artykułach na blogu, jest oparta na skutecznej praktyce, która realnie pomogła setkom moim pacjentów. 
Jestem również autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram