111. Jak reagować na agresję słowną - live

Autor: Marita Woźny
Opublikowany:  7 grudnia 2023
Data ostatniej aktualizacji:  19 grudnia 2023

Jak reagować na agresję słowną, gdy troszczymy się o swoje potrzeby? Często zdarza się, że musimy odmówić komuś pomocy, aby zatroszczyć się o swoje własne potrzeby. Właśnie dlatego chciałam podzielić się z Wami historią, która może być dla wielu z nas znana. 🗣️

Wysłuchaj na innych platformach:

Agresja słowna - jak reagować?

👤 Osoba A: "Przykro mi, nie mogę teraz pomóc."

👥 Osoba B: "Wiem, że możesz, ale po prostu nie chcesz. Jesteś egoistką! Ja cię potrzebuję, a na ciebie nie ma co liczyć!"

 

Czy zdarzyło się Wam kiedyś, że odmówiliście pomocy, a ktoś nazwał Was egoistami?

Z mojego doświadczenia jednak wynika, że najczęściej sami siebie przeżywamy jak egoistów, kiedy mamy komuś odmówić pomocy, mimo iż nie mamy siły, by dać wsparcie.

To zawsze jest zagadka, jak to robić, by się bardziej nie pokłócić, aby ktoś się nie obraził, ale też by czegoś sobie o nas nie pomyślał, bo nie zawsze wypowie to wprost.

W tym materiale psycholog i psychoterapeutka Marita Woźny opowie o tym, jak reagować na atak słowny w takich sytuacjach. Zarówno ten wyobrażony, realny, jak i ten niewypowiedziany. Podzielę się również strategiami, jak reagować na agresję słowną, jak dbać o swoje potrzeby, jak stawiać granice i zadbać o siebie. Pokażę Ci też, jak radzić sobie z poczuciem winy.

Nie zapomnijcie subskrybować kanału, aby nie przegapić żadnych ważnych tematów związanych z rozwojem osobistym.

P.S.A jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie? Co jest najtrudniejsze w tym obszarze dla Ciebie? Daj znać w komentarzu.

Zachęcam do wysłuchania pierwszego odcinka o wsparciu emocjonalnym kiedy i czy dawać, który znajdziesz tutaj:

👉 WSPARCIE EMOCJONALNE - JAK DBAĆ O SIEBIE I INNYCH:

 

👉 JAK STAWIAĆ GRANICE W BLISKICH RELACJACH:

"Webinar - Jak Stawiać Granice?"

Jeśli podobał Ci się ten podcast, podziel się nim z innymi. Dziękuję 🙂
Marita Wozny - Blog Miedzy Parami
Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. 
Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu. Wiedza, którą dzielę się w moich artykułach na blogu, jest oparta na skutecznej praktyce, która realnie pomogła setkom moim pacjentów. 
Jestem również autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram