Relacje z Rodzeństwem i Bycie Jedynakiem - Podcast Marity Woźny

83. Relacje z rodzeństwem i bycie jedynakiem

Autor: Marita Woźny
Opublikowany:  29 grudnia 2021
Data ostatniej aktualizacji:  14 listopada 2023

Czy kolejność urodzin ma znaczenie? Jak to jest być jedynakiem, a jak to kształtują nas relacje między rodzeństwem, w zależności od kolejności urodzin? Jak jako rodzic wspomagać budowanie właściwych relacji między rodzeństwem? Co robić, aby wspierać swoje dzieci w tworzeniu więzi i jakich komunikatów używać, by ją wzmacniać? Czy kolejność urodzenia ma wpływ na wymagania i oczekiwania ze strony rodziców względem dzieci? I wreszcie - czym wychowanie rodzeństwa różni się od wychowania jedynaka?

Jak to wszystko wpływa na postawy względem związków?

Zachęcam do odsłuchania kolejnego odcinka podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przyjrzymy się sile więzi rodzeństwa oraz rywalizacji między nim. Dowiesz się, dlaczego dzieci konkurują między sobą (także o względy rodziców), co jako rodzic możesz zrobić, aby je wspierać, a także z czym borykają się dzieci najstarsze, środkowe i najmłodsze z rodzeństwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakich komunikatów powinien używać rodzic, a jakich unikać, aby wzmacniać więź pomiędzy rodzeństwem, koniecznie wysłuchaj odcinka „Relacje z rodzeństwem i bycie jedynakiem”.

Wysłuchaj na innych platformach:

W sklepie dostępny jest mój e-book „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który da Ci wskazówki, jak zacząć składać swoje życie.

Jeśli podobał Ci się ten podcast, podziel się nim z innymi. Dziękuję 🙂
Marita Wozny - Blog Miedzy Parami
Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. 
Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu. Wiedza, którą dzielę się w moich artykułach na blogu, jest oparta na skutecznej praktyce, która realnie pomogła setkom moim pacjentów. 
Jestem również autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach.
Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram