55. DDA i DDD w związku - część 1

Autor: Marita Woźny
Opublikowany:  5 sierpnia 2021
Data ostatniej aktualizacji:  14 listopada 2023

Pierwsze spotkanie (1/5)  z cyklu „DDA/DDD w związku”. Czym jest syndrom DDA i DDD i w jaki sposób możemy go definiować? Syndrom DDA/DDD w związku, jak to się objawia? W jaki sposób alkoholizm obojga lub jednego z rodziców potrafi wpływać na rozwój dzieci? I co z tego niesiemy ze sobą w dorosłość?

Wraz ze swoją gościnią - Julią Kawalec, zapraszamy do odsłuchania pierwszego odcinka z bezpłatnego cyklu o DDA/DDD w związkach. Opowiemy w nim, jak wychowanie w rodzinie alkoholowej/dysfunkcyjnej wpływa nie tylko na dzieciństwo, ale i dorosłość człowieka i jakie schematy w związku z tym się w nas utrwalają. Dowiesz się także, jak wpływa to życie związkowe i jakimi partnerami są osoby z syndromem DDA i DDD.  Zachęcam do obejrzenia wszystkich pięciu odcinków z bezpłatnego cyklu o DDA/DDD w związkach.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach rozmawiamy na takie tematy, jak:

  • Co to jest DDA i DDD?
  • Kim są Dorosłe Dzieci?
  • Czy istnieje syndrom DDA? Czy inne osoby, które nie wychowują się w rodzinie dysfunkcyjnej, alkoholowej, mogą przejawiać takie cechy? Od czego to zależy?
  • Z czym wiąże się wychowanie w rodzinie alkoholowej? Jakie tam panowały zasady, które niejawnie wpływają na dorosłe emocjonalne życie?
  • Czy osoby DDA/DDD częściej wchodzą w związek z osobami, które piją, czy same są podatne na picie?
  • Co to jest współuzależnienie i od czego zależy? Jak z niego wyjść?
Wysłuchaj na innych platformach:

W sklepie dostępny jest mój e-book „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który da Ci wskazówki, jak zacząć składać swoje życie.

Baner e-booka „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie"

Jeśli podobał Ci się ten podcast, podziel się nim z innymi. Dziękuję 🙂
Marita Wozny - Blog Miedzy Parami
Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. 
Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu. Wiedza, którą dzielę się w moich artykułach na blogu, jest oparta na skutecznej praktyce, która realnie pomogła setkom moim pacjentów. 
Jestem również autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram