55. DDA i DDD w związku - część 1
Pierwsze spotkanie (1/5) z cyklu „DDA/DDD w związku”. Czym jest syndrom DDA i DDD i w jaki sposób możemy go definiować? Syndrom DDA/DDD w związku, jak to się objawia? W jaki sposób alkoholizm obojga lub jednego z rodziców potrafi wpływać na rozwój dzieci? I co z tego niesiemy ze sobą w dorosłość?
Wraz ze swoją gościnią - Julią Kawalec, zapraszamy do odsłuchania pierwszego odcinka z bezpłatnego cyklu o DDA/DDD w związkach. Opowiemy w nim, jak wychowanie w rodzinie alkoholowej/dysfunkcyjnej wpływa nie tylko na dzieciństwo, ale i dorosłość człowieka i jakie schematy w związku z tym się w nas utrwalają. Dowiesz się także, jak wpływa to życie związkowe i jakimi partnerami są osoby z syndromem DDA i DDD. Zachęcam do obejrzenia wszystkich pięciu odcinków z bezpłatnego cyklu o DDA/DDD w związkach.
Podczas pierwszego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach rozmawiamy na takie tematy, jak:
- Co to jest DDA i DDD?
- Kim są Dorosłe Dzieci?
- Czy istnieje syndrom DDA? Czy inne osoby, które nie wychowują się w rodzinie dysfunkcyjnej, alkoholowej, mogą przejawiać takie cechy? Od czego to zależy?
- Z czym wiąże się wychowanie w rodzinie alkoholowej? Jakie tam panowały zasady, które niejawnie wpływają na dorosłe emocjonalne życie?
- Czy osoby DDA/DDD częściej wchodzą w związek z osobami, które piją, czy same są podatne na picie?
- Co to jest współuzależnienie i od czego zależy? Jak z niego wyjść?