27. Psychoterapia razem czy osobno?

Autor: Marita Woźny
Opublikowany:  28 sierpnia 2020
Data ostatniej aktualizacji:  29 października 2023

Czy kiedy w związku pojawia się kryzys, lepiej udać się na psychoterapię razem czy osobno? Która forma wsparcia okaże się korzystniejsza zarówno dla pary, jak i dla każdego z osobna? Czy praca terapeutyczna w pojedynkę ma sens i czy pomoże w odbudowaniu relacji? Jakimi drogami można pójść w celu odbudowania związku po kryzysie? 

Zapraszam do kolejnego odcinka mojego podcastu, w którym wysłuchasz o możliwościach, jakie mają pary w kontekście radzenia sobie z kryzysami i jak zacząć pracę nad sobą i wprowadzanie zmian. Posłuchasz o kryzysach w związku, które mogą być związane z rozczarowaniem po kolejnych etapach związku, pojawieniem się dzieci, ich wychowaniem i tym, co się dzieje ze związkiem, kiedy dzieci opuszczą rodzinny dom. Dowiesz się także:

  • Jaki jest główny powód nieprzychodzenia par do gabinetu oraz obawa przed podjęciem psychoterapii?
  • Co warto, a czego nie warto robić jeśli chcemy zachęcić drugą osobę do podjęcia terapii?

Kryzys oprócz tego, że wiąże się z trudnymi emocjami, daje nam też szansę na to, by się zatrzymać, porozglądać i porozmawiać o kierunku rozwoju naszej relacji. Zaproszenie do tego procesu osoby trzeciej, jaką jest terapeuta, stwarza wyjątkowe warunki, które być może pozwolą nam odkryć nieznane dotychczas ścieżki. O tym, czy warto podjąć ten proces razem, czy osobno posłuchasz w odcinku.

Wysłuchaj na innych platformach:

Jak poradzić sobie ze złością - swoją lub drugiej osoby? Zajrzyj do mojego kursu ⬇️

Baner kursu "Złość w związku, która nie rani"

Jeśli podobał Ci się ten podcast, podziel się nim z innymi. Dziękuję 🙂
Marita Wozny - Blog Miedzy Parami
Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. 
Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu. Wiedza, którą dzielę się w moich artykułach na blogu, jest oparta na skutecznej praktyce, która realnie pomogła setkom moim pacjentów. 
Jestem również autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram