fbpx

56. Rozbudzanie seksualności w długoletnim związku

56. Rozbudzanie seksualności w długoletnim związku

Podcast jest dźwiękową wersją spotkania live z Joanną Walczak – psychoterapeutą i seksuologiem, z którą  rozmawiamy o tym, jak odnowić bliskość seksualną w związku. Przyglądamy się temu, co może zrobić para, która oddaliła się od siebie lub z jakiegoś powodu unika dotyku i intymności. Odpowiadamy na pytania wysłane nam przez uczestników.


W tym odcinku odpowiadamy m.in. na następujące pytania:

  • Partner chciałby się kochać codziennie niezależnie od tego, jakie są relacje między nami, ja natomiast po latach związku nie czuję już takiej potrzeby. Czy on traktuje mnie instrumentalnie?
  • Jak odkryć w sobie własną seksualność? Nie widzę w sobie cech, o których mówi mój mąż, ze są piękne i jemu się podobają. Chyba sama sobie nie za bardzo się podobam.
  • Co zrobić, gdy ty chcesz urozmaicenia w seksie zabawkami itp., a partner nie chce ?
  • Co zrobić, kiedy jako kobieta nie mam już orgazmu / satysfakcji z seksu równolegle z problemami technicznymi partnera tzn. ja się obawiam, że będzie krótko lub w ogóle się nie uda (na podstawie ostatnich zbliżeń), zaś partner ma w głowie to samo i zbliżenie nie jest już lekkie i radosne jak kiedyś ?
  • Czy to normalne, że straciłam pociąg lub możliwość osiągnięcia orgazmu z tym samym partnerem? Jak nad tym pracować lub co zrobić by na nowo czuć pociąg i chęć do seksu z partnerem.
  • Co zrobić, kiedy mężczyzna jest bardziej zainteresowany seksem niż kobietą? Co zrobić z poczuciem odrzucenia i bycia niewystarczająco seksowną?
  • Jak wrócić do bliskości małymi krokami? Gdy wszystko już jakby zamarło?

Kim jest Joanna?

Joanną Walczak jest psychologiem i seksuologiem. W sieci możecie ją znaleźć na jej stronie: joannawalczak.pl oraz na profilu facebookowym – Gabinet Psychologii Integra. Zachęcam do śledzenia jej wpisów. Niektóre tematy, o których pisze, są zbliżone do tych, które znajdziecie na moim blogu – a zawsze warto poznać drugie spojrzenie na to, co nas interesuje 🙂

Zapraszam do słuchania. A jeśli chcesz nauczyć się rozmawiać o seksualności z drugą połówką – koniecznie zajrzyj do ebooka „Jak rozmawiać o seksie?”. Zachęcam też do dołączenia do grupy Rozmowy Między Parami, gdzie rozmawiamy o różnych aspektach relacji z drugą połówką i wspólnego życia.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *