fbpx

27. Psychoterapia razem czy osobno?

27. Psychoterapia razem czy osobno?

Każda para w trakcie trwania swojej relacji przechodzi przez różnego rodzaju kryzysy. Część z nich ma charakter rozwojowy i pewne jest, że prędzej czy później się pojawią. Mogą być one związane z rozczarowaniem po kolejnych etapach związku, pojawieniem się dzieci, ich wychowaniem, tym co się dzieje ze związkiem po tym jak te dzieci opuszczą rodzinny dom. Są też takie kryzysy i osobiste trudności, które przychodzą do nas niespodziewanie jak strata kogoś bliskiego, zdrada czy choroba. Te trudne momenty w toku życia są nieuniknione. Ważne są jednak możliwości, jakie mają pary w kontekście radzenia sobie z tymi kryzysami i rozpoznawaniu mechanizmów, które pozwalają im je przetrwać.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Jakimi drogami można pójść w celu odbudowania związku po kryzysie?
  • Jaki jest główny powód nieprzychodzenia par do gabinetu?
  • Co warto a czego nie warto robić jeśli chcemy zachęcić drugą połowę do podjęcia terapii?
  • Czy praca terapeutyczna w pojedynkę ma sens i czy pomoże w odbudowaniu relacji?
  • Jak praca nad sobą i wprowadzanie zmian do naszego działania wpływa na związek?

Kryzys oprócz tego, że wiąże się z trudnymi emocjami daje nam też szansę na to by się zatrzymać, porozglądać i porozmawiać o kierunku rozwoju naszej relacji. Zaproszenie do tego procesu osoby trzeciej, jaką jest terapeuta, stwarza wyjątkowe warunki, które być może pozwolą nam odkryć nieznane dotychczas ścieżki. O tym czy warto podjąć ten proces razem, czy osobno opowiem w tym odcinku.

A jeśli chcesz zmieniać Wasze życie na co dzień, lecz niekoniecznie masz gotowość do podjęcia psychoterapii – skorzystaj z 42 wskazówek, które zebrałam w ebooku 42 dni wzajemnego wsparcia i zyskaj satysfakcję z relacji z drugą połówką na co dzień.
Dodatkowo zapraszam Cię na grupę Rozmowy Między Parami na Facebooku, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami o różnych sytuacjach związkowych i podzielić się swoimi doświadczeniami.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.