To pierwszy tak rozbudowany przewodnik do samoterapii dla osób zmagających się z trudnym dzieciństwem. 

Uwolnij się od negatywnych wpływów Twojego dzieciństwa i przejmij już teraz pełną kontrolę nad swoim życiem

Nie dla każdego z nas dzieciństwo bywa pięknym wspomnieniem. Dla bardzo wielu osób dzieciństwo było pełne ciężkich wyzwań i przykrych sytuacji. Nawet teraz, w dorosłym życiu, różne myśli o rodzinnym domu mogą przywołać złe wspomnienia.
Te bardzo złe również…

Takie osoby mierzą się w dorosłym życiu z wieloma problemami.

Bardzo często są wobec siebie wymagające i surowe, często wciąż próbują zadowolić innych, regularnie odczuwają lęk i niepewność. Zazwyczaj nie rozumieją swoich emocji, przez co ciężko im zaufać innym ludziom i budować z nimi stabilne relacje.
Do tego dochodzi silna potrzeba kontroli tego co ich otacza…

Takie osoby zastanawiają się, skąd się biorą te wszystkie problemy. Dlaczego nie są takie, jak ich bliscy, przyjaciele czy znajomi?

A odpowiedź na te pytania najczęściej skrywa się głęboko i zarazem daleko w przeszłości.

Mówiąc dokładniej - w ich dzieciństwie…

Do mojego gabinetu zgłasza się obecnie bardzo dużo osób, które doświadczają wielu trudności z emocjami, problemów w relacjach, zaburzeń lękowych, depresji, kryzysów.

Niewiele z tych osób wie, że wewnątrz, w swoim umyśle, dzień po dniu walczą z demonami swojego trudnego dzieciństwa.

Tak, wiem, że wiele osób uważa, że ich dzieciństwo wcale nie było trudne i odpycha od siebie takie myśli. Ale takie zachowanie nie pomoże i nie zmieni Twojego życia na lepsze.

Czy tego chcemy, czy nie, nasze dzieciństwo wpływa na nas i nasze obecne życie.

Możemy z tym walczyć, ale badania wskazują jasno, że relacje z naszymi rodzicami / opiekunami są kluczowymi relacjami w naszym życiu. Właśnie te relacje kształtują, między innymi: nasz charakter, nasze podejście do życia, sposób reakcji na problemy itd.

Dodatkowo muszę wspomnieć o jednej, bardzo ważnej kwestii.

W naszym społeczeństwie utarła się opinia, że syndrom DDA (Dorosłe Dziecko z rodziny Alkoholowej) i DDD (Dorosłe Dziecko z rodziny Dysfunkcyjnej) przeważnie kojarzymy z rodzinami alkoholowymi. Jednak wiele osób doświadcza trudności wskazujących, nawet jeśli w ich domu nie było alkoholu czy przemocy.

Dokładnie tak!

Syndrom DDA/DDD może dotknąć także osoby, które pochodzą z tak zwanych „dobrych rodzin”. Nadopiekuńczość czy też narcystyczna postawa rodzica może wyrządzić bardzo wiele złego. Możemy dużo dostawać od rodziców, mogą o nas dbać (na poziomie materialnym), a jednocześnie może brakować tego najważniejszego elementu - bliskości emocjonalnej.

Wszelkie oczekiwania, powinności, wtłaczanie w rolę grzecznego i nie sprawiającego problemów dziecka czy też bardzo dobrego ucznia - to wszystko ma na nas ogromny wpływ. Mówiąc wprost, bycie laurką rodziców może być niszczące i wpływać na nas negatywnie w dorosłym życiu.

Dzieciństwo jest trochę jak zestaw puzzli, gdzie każdy element układanki jest ważny i reprezentuje inny aspekt wyjątkowości dziecka. Ten zestaw rozsypanych puzzli na początku układają rodzice i opiekunowie. To oni tworzą ramę, do której dopasowywane są kolejne elementy.

Niestety czasami rama ma duże luki, niektóre puzzle zaginęły w akcji, a inne ktoś wcisnął na siłę w kompletnie niewłaściwe miejsce…

I przez kolejne lata tworzy się taki właśnie obraz dziecka, jego psychiki, emocji, modeli zachowań, relacji z innymi ludźmi i postępowania w życiu.

Także w dorosłym życiu…

Jeśli nie zmienisz negatywnych wzorców zachowań, przekonań i nawyków - to nie będziesz w stanie pozbyć się trapiących Cię obecnie problemów. Nieustannie będziesz mierzyć się z trudnościami w budowaniu i utrzymaniu relacji, z zaufaniem, z wyrażaniem i regulacją emocji, z zaburzeniami lękowymi czy niskim poczuciem własnej wartości.
Katalog tych problemów jest bardzo obszerny.

Ale nie musi tak być!

Puzzle mają to do siebie, że można je ułożyć na nowo. Można też znaleźć brakujące elementy i pięknie wpasować je w całą układankę

Możesz już dzisiaj zacząć tworzyć obraz SIEBIE, który będzie właściwy i kompletny.
Obraz, który będzie całkowicie w zgodzie z Tobą, bez dopasowywania się na siłę do innych.

A ja wiem, jak Cię przeprowadzić przez cały ten proces!

Chcę się uwolnić od negatywnych wpływów mojego dzieciństwa!

Poskładaj puzzle z moim przewodnikiem

 • Moim celem jest Twoja transformacja, dlatego poza istotnymi zagadnieniami, które szczegółowo opisuję na ponad 300 stronach, przygotowałam 31 ćwiczeń, które będą dla Ciebie kompasem w podróży z moim Przewodnikiem.
 • Dowiesz się, jak w 4 krokach zacząć składać swoje życie. Każdy krok szczegółowo opisuję poniżej.
 • Pytania, które są zawarte w ebooku, nie należą do zwykłych. To pytania, których nie znajdziesz w internecie, sama zadaję je często podczas terapii. Te pytania pomogą Ci spojrzeć na siebie i Twoją relację z zupełnie innej perspektywy.
 • Dowiesz się jak rozpocząć, a następnie kontynuować proces zmian, które chcesz podjąć.
 • Nie musisz nigdzie wychodzić. Samoterapii możesz doświadczyć w zaciszu domowym, lub gdziekolwiek chcesz w dogodnym dla Ciebie tempie.

Krok Pierwszy - Poskładaj dzieciństwo i zyskaj nową perspektywę

W pierwszym kroku pomogę Ci przejąć kontrolę nad własnym życiem. Brak pozytywnych wzorców w dzieciństwie skazuje Cię na ciągłe cierpienie.

W tym rozdziale poznasz niewidoczne i nieoczywiste połączenia pomiędzy Twoim dzieciństwem, a dorosłym życiem. Dowiesz się, dlaczego w dorosłym życiu podejmujesz decyzje, które oceniasz jako niekorzystne.

Po wykonaniu ćwiczeń z tego rozdziału, zaczniesz lepiej zarządzać swoimi emocjami. Przestaniesz być dla siebie bezlitosnym, zaczniesz budować pewność siebie i skończysz z podporządkowywaniem się innym.

Pierwszy raz świadomie zaczniesz czuć, że masz kontrolę nad swoim życiem.

Krok Drugi - Poskładaj relację z rodzicami i odzyskaj autonomię

W drugim kroku skupimy się na Twoich relacjach rodzinnych.

Spojrzenie wstecz może być bolesne, ale jest niezbędne do tego, aby zrozumieć, w jaki sposób budujesz swoje relacje. Wzorce, które przekazują nam nasi rodzice, w dorosłym życiu potrafią być destrukcyjne. Wspólnie przyjrzymy się temu, co Tobą do tej pory steruje i złamiemy negatywne wzorce.

Wykonując ćwiczenia z tego rozdziału zrozumiesz, w jaki sposób możesz zacząć budować zdrowe i silne relacje z innymi. Skończysz się podporządkowywać i za wszelką cenę spełniać cudze oczekiwania. Znajdziesz w sobie siłę do stawiania granic, dzięki którym odzyskasz autonomię i będziesz budować lepsze relacje.

Krok Trzeci - Poskładaj własną tożsamość, by ruszyć z miejsca

W kroku trzecim, czeka na Ciebie wyjątkowe spotkanie - spotkanie z Tobą z innej, nowej perspektywy, której nikt dotąd Ci nie pokazał.

To będzie jak układanie puzzli, z tą różnicą, że teraz to Ty sam/a zdecydujesz jaki obrazek chcesz ułożyć. W przeszłości prawdopodobnie nauczyłeś się, że uczucia i problemy innych osób są ważniejsze niż Twoje. Czas postawić na siebie.

Wykonując ćwiczenia z tego rozdziału świadomie zbudujesz własną tożsamość, która będzie zbiorem TWOICH przekonań na temat własnej psychiki, schematów zachowań czy wyglądu. Wzrośnie Twoje poczucie wartości, przestaniesz mieć problemy w podejmowaniu decyzji, a także żyć w ciągłym napięciu.

Krok Czwarty - Poskładaj relację z druga osobą, by związek cieszył, a nie ranił

Ostatni krok jest poświęcony wchodzeniu w związki i relacje.

Uzbrojeni w nową wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas poprzednich trzech kroków, wspólnie przyjrzymy się temu, w jaki sposób budujesz relacje i zastanowimy się, co warunkuje Twoje wybory.

Wykonując ćwiczenia z czwartego rozdziału, odkryjesz Twoje prawdziwe potrzeby i preferencje. Będziesz w stanie świadomie budować satysfakcjonujące relacje z bliską, albo bardzo ważną dla Ciebie osobą. Od teraz zaczniesz budować silną relację opartą na zaufaniu i zaangażowaniu.

Chcę ten przewodnik samoterapii!

Nie musisz kupować kota w worku - obejrzyj krótkie wideo od autorki!

Klikając w poniższe wideo, dowiesz się od autorki, w czym pomoże Ci przewodnik.

Podczas pierwszych 2 rozdziałów udzielę Ci odpowiedzi na dwa fundamentalne pytania:

 • Jak rodzic troszczący się o własne dziecko, może wpędzić je w poważne kłopoty?
 • Jak trudne doświadczenia z dzieciństwa objawiają się w dorosłym życiu?

 

Kliknij poniżej i pobierz bezpłatnie 2 rozdziały:

>> POBIERAM DARMOWY FRAGMENT <<

Chcę cały poradnik!

Poznaj opinie czytelników

(kliknij, aby powiększyć opinię)

Dlaczego warto kupić teraz?!

Poniżej możesz kupić mój poradnik “Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”.

Ten poradnik to KOMPLETNA wiedza, która w pełni wyczerpuje ten temat. Nie zastąpisz nim terapii ze specjalistą, ale czytając go, poznasz wzorce, które wpływają na Ciebie destrukcyjnie i dostaniesz konkretne wskazówki, jak się ich pozbyć i zamienić je takimi, które Ci służą.

Ale jeśli chcesz, to nie musisz się zatrzymywać na poradniku – możesz teraz kupić PAKIET ROZSZERZONY z dodatkowym kursem “Wewnętrzne dziecko w dorosłym związku” (opis poniżej).

Pakiet Podstawowy
Ebook
99 zł

Ebooka "Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie"

(Cena regularna 99 zł)

Kupuje Pakiet Podstawowy
Pakiet Rozszerzony
Ebook + Kurs
348 zł
299 zł

Ebooka "Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie"

(Cena regularna 99 zł)

Kurs "Wewnętrzne dziecko w dorosłym związku"

(Cena regularna 299 zł)

Kupuję Pakiet Rozszerzony

Tu znajdziesz krótki opis dodatkowych nagrań z pakietu ROZSZERZONEGO:

Kurs: Wewnętrzne dziecko w dorosłym związku

(Pakiet trzech dwugodzinnych webinarów)

Zranienia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie i relacje, zwłaszcza na związek. Wiele konfliktów w relacji pojawia się nie przez problemy w komunikacją, a dlatego, że ożywiają w nas wewnętrzne zranione dzieci i to one reagują i walczą o to, czego w przeszłości zabrakło. Z całą siłą domagają się zaspokojenia niezaspokojonych potrzeb, innym razem w ciszy przezywają ból i cierpienie w poczuciu, że są skazane na odrzucenie.

Jeśli czujesz, że Twój związek nie wygląda dokładnie tak, jak chcesz i trudno Ci budować relację z drugą osobą lub jeśli masz wrażenie, że w Twoim związku często dochodzi do powtórek zachowań, które Cię stresują i doprowadzają do frustracji, to ten materiał może pomóc Ci zobaczyć powtarzające się wzorce z dzieciństwa, które wpływają na związek.

Kurs ten precyzyjnie wskaże Ci wpływu dzieciństwa na więź i relację pomiędzy Tobą i Twoim partnerem/partnerką. W jego skład wchodzą trzy nagrania:

◾ "Style przywiązania wpływające na budowanie relacji"

◾ "Rozszyfrowanie stylu przywiązania mojego i mojej drugiej połówki"

◾ "Jak rozumieć i komunikować się pomiędzy stylami"

Ten kurs dostarczy Ci odpowiedzi na poniższe pytania:

 • Czym są style przywiązania?
 • Który styl przywiązania reprezentujesz?
 • Którym stylem przywiązania charakteryzuje się druga osoba?
 • Jak Wasze style przywiązania wpływają na Wasze życie?
 • W jaki sposób zbudować wartościowy związek, jeśli Wasze style przywiązania są różne?
 • Jak skutecznie komunikować się ze sobą, dzięki rozpoznaniu stylów przywiązania?
 • Jak rozpoznać schematy z przeszłości i czerpać z nich to, co dobre, zamiast tego, co negatywne?

Uwaga! Ten kurs jest dostępny natychmiast po zakupie!

 

Kilka słów o autorce

Nazywam się Marita Woźny. Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą, absolwentką psychologii Uniwersytety Wrocławskiego. Ukończyłam także wielu dodatkowych kursów i szkoleń, które znacząco poszerzyły moją wiedzę i umiejętności. Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię i pomagam parom w moim gabinecie we Wrocławiu.

Dlaczego moje webinary i ebooki są tak skuteczne?
Wiedza i metody, które przekazuję on-line, są oparte na realnej praktyce, która pomogła już setkom moich pacjentów.
Jestem autorką już ponad 40 kursów, ebooków i webinarów, które w ciągu ostatnich czterech lat pomogły skutecznie tysiącom moich Klientów, mającym problemy w związkach. Wiem, jak przekazać moją wiedzę w sposób prosty i zrozumiały, tak aby uczestnicy i czytelnicy mogli zastosować ją w swoim życiu.
Moją misją jest poprawa jakości życia par w Polsce.
Copyright © 2016-2024 Między Parami sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone!